Otázky & Odpovědi – Aplikace kyseliny hyaluronové

Je možné kyselinou hyaluronovou upravit asymetrii malých stydkých pysků?

 

Ano, mírnou asymetrii je možné pomoci této výplňové techniky upravit.

Je výkon bolestivý?

Ne, provádí se v lokálním znecitlivení.

Dá se kyselina hyaluronová využít i k úpravě velkých stydkých pysků?  

Ano, používá se jak k úpravě jejich asymetrie, tak k doplnění objemu tkáně velkých stydkých pysků. U některých žen s častými vaginálními infekty to může být i léčebný zákrok. Je to vysvětlováno sblížením povrchu obou stydkých pysků k sobě a až uzavřením poševního vstupu.

Jaká je průměrná délka výkonu?
Délka zákroku je půl hodiny.

Je možné kyselinou hyaluronovou zvětšit klitoris?

Ano, je to poměrně snadný výkon. Využívá se zejména u žen, kde je klitoris schován pod kožní řasou, která se jmenuje klitoridální předkožka. Ta znemožňuje jeho dostatečné stimulaci. Po aplikaci kyseliny hyaluronové dojde k jeho odhalení, čímž je více přístupný dráždění při pohlavním styku

Dá se pomoci kyseliny hyaluronové zvětšit bod G

Bod G je nazýván podle jeho objevitele – německého gynekologa Dr. Ernsta Gräfenberga. Velikost a umístění bodu G  (citlivá nervová pleteň ve vaginální sliznici)  se u každé ženy mírně liší.  Obvykle se nachází ve druhé třetině pochvy, přímo za stydkou kostí, v místě odkud vystupuje močová trubice z močového měchýře. Augmentace (zvětšení)  G-bodu je nebolestivý a časově nenáročný ambulantní zákrok, který se provádí za místního znecitlivění, kdy se injekčně pod G-bod aplikuje speciální preparát na bázi kyseliny hyaluronové. Takto “podložený” bod G vyčnívá více do pochvy a při penetraci je na něj vyvíjen větší tlak. Ženy, které dosahují pouze klitoridálního orgasmu, mohou díky zákroku konečně poznat i orgasmus vaginální. Ženy, které vaginálního orgasmu schopny dosáhnout jsou, mohou prožívat orgasmus ještě silnější. Naději mají ale i ženy zcela anorgastické. Zlepšené prožívání pohlavního styku po aplikaci kyseliny hyaluronové do oblasti bodu G totiž udává až 87% žen.  Injekční zvětšení bodu G ale pomáhá i ženám se stresovou inkontinencí nebo slabým svěračem močové trubice. V tomto případě se aplikuje pod močovou trubici.

Je možné pomocí kyseliny hyaluronové zúžit a posílit poševní vchod?

Ano, je to možné, ale je to individuální a závisí to od velikosti poševního vchodu.

Je možné pomoci kyseliny hyaluronové zmírnit až odstranit suchost pochvy?

Ano, po její aplikací do poševních sliznic.

Je možné aplikovat kyselinu hyaluronovou v kombinaci s dalšími operačními výkony?

Je možné ji kombinovat s laserem i chirurgickým výkonem na zevních a vnitřních genitáliích. Závisí to na posouzení lékaře a domluvě s pacientem.

Kde se provádí?

Provádí se na sterilním, plně vybaveném operačním sále v soukromé klinice Gyncentrum, Praha.

Můžu po výkonu hned domů?

Ano.

Kdy můžu mit první pohlavní styk?

Za 4 hodiny.

 

Nenašli jste, co jste hledali? Nevadí, MUDr. Zoja Čurilová Roháčová je tu pro vás na: plastickagynekologie@seznam.cz nebo přejděte do sekce Kontakt.